دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای (آپدیت‌شد)

به چه محتوایی دیجیتال گفته می شود؟

به محتوایی که قابل لمس نباشد و فقط بتوان آن را به صورت دیجیتالی مشاهده کرد یا به آن گوش داد محتوای دیجیتال می گویند، فرمت محتوای دیجیتال تا به امروز متنی، صوتی و تصویری بوده است که محبوبیت فایل های تصویری ویدیویی، امروزه بالاترین رتبه را دارد!

با نگاهی سریع به بازدید و رتبه ی سایت های یوتیوب و آپارات می توانید به راحتی صحت این موضوع را بررسی کنید!

محتوای متنی برای موتورهای جستجو اهمیت بسیار بالایی دارد و باید با اصول تخصصی تولید، نگارش و منتشر شود که به دو صورت مقالات متنی و کتاب های الکترونیکی منتشر می شوند.

محتوای صوتی فایل های شنیداری هستند که در هر دستگاهی قابل پخش بوده و شامل فایل های آموزشی، پادکست ها، مصاحبه ها و… می باشد.

محتوای تصویری که به صورت عکس ثابت و فایل های ویدیویی هستند نوع دیگری از محتوای دیجیتال محسوب می شوند که فایل های ویدیویی بالاترین طرفدار در میان محتوای دیجیتال را دارد.

آیا تولید محتوای دیجیتال در ایران هم مفید و جواب داده است؟

یکی از بزرگترین کسب و کارهای اینترنتی ایران یا شاید بتوان گفت بزرگترین کسب و کار اینترنتی ایران تا به امروز وب سایت دیجی کالا است که تقریبا همه مردم ایران از موفقیت و درآمدهای این وب سایت آگاه هستند، قطعا همه ما می دانیم که دیجی کالا بزرگترین مزیت رقابتی که از ابتدای مسیر خود داشت، محتوای مفید آن بود!

سالها مردم برای کسب اطلاع از امکانات و دیدن ویدیوهای معرفی جذاب به دیجی کالا مراجعه می کردند و همین موضوع کم کم همه آنها را مشتری دیجی کالا کرد و یکی از بهترین مثال های موفق بازاریابی محتوا در ایران وب سایت دیجی کالا است.

قطعا هر کسب و کاری با تولید محتوای هدفمند و با کیفیت می تواند فرهنگ یک جامعه را تغییر دهد و عادات روزمره جدیدی را با توجه به مخاطبین خود برای آنها ایجاد نماید!

 

تهیه‌ی دوره تولید محتوای حرفه‌ای

ویدیو معرفی این دوره

آپدیت شماره یک: بازاریابی محتوایی بر اساس یک نمونه تجربی واقعی (۱۰ خرداد ۹۸)

در این آپدیت به بازاریابی محتوایی بر اساس یک نمونه واقعی اجرا شده می پردازیم و بررسی می کنیم چطور با روشهای بازاریابی محتوایی می توانید به طور مستقیم فروش وب سایت خود را افزایش دهید.

آپدیت شماره دو: تجربه‌ها و آموزش‌های تولید محتوای متنی (۱۲ آبان ۹۹)

درخواست‌هایی زیادی شده بود که در مورد تولید محتوای متنی در این دوره بیشتر صحبت شود و این آپدیت دقیقا پاسخ به همان درخواست‌ها است. در این ویدیو به تجربه‌ها و آموزش‌هایی جدید برای تولید محتوای متنی پرداخته شده است.

تهیه‌ی دوره تولید محتوای دیجیتالی حرفه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *